Legionisci.com
LEGIONISCI.COM

Kapustka: Tutaj zawsze walczy się o najwyższe cele

poniedziałek, 22 czerwca 2026 13:32 wideo
Kapustka: Tutaj zawsze walczy się o najwyższe cele
2026-06-22 | Bartosz Kapustka | fot. Woytek / Legionisci.com
Legionisci.com
WoytekLegionisci.com
4

- Dużym handicapem w porównaniu z poprzednim sezonem jest to, że mamy tego samego trenera i wiemy, co mamy robić na boisku. Łatwiej zaczyna się sezon, znając zasady poruszania się po boisku oraz wymagania stawiane zawodnikom - powiedział po pierwszym treningu przed nowym sezonem Bartosz Kapustka. 

- To jest dla nas duży plus. Mieliśmy już pół roku, żeby się tego nauczyć, a okres przygotowawczy daje nam dodatkowy czas na pracę nad różnymi elementami. Kadrowo pewnie też nastąpią jeszcze jakieś zmiany.

 

O przedłużeniu kontraktu

- Kontrakty i wynagrodzenia to kwestie indywidualne. Każdy zawodnik przeszedł trochę inną drogę, dlatego trudno mi wypowiadać się na temat innych. Ja cieszę się, że mogłem zostać w Legii. Nie ukrywam, że poprzedni sezon był trudny dla nas wszystkich. Dopiero ostatnie kolejki dały nam trochę spokoju i poczułem, że mam tutaj jeszcze coś do zrobienia.

O celach na nowy sezon

- Wyznaczam sobie cele – nie tylko długoterminowe, ale także treningowe, związane z tym, nad czym możemy pracować na bieżąco. Teraz mamy taki sztab i takich ludzi, którzy każdej formacji oraz każdemu zawodnikowi mogą przekazać wszystko w bardzo przystępny sposób. Zostajemy po treningach, zajęcia są często zindywidualizowane. Każdy ma szansę zrobić postęp, niezależnie od wieku i etapu kariery – czy jest już doświadczonym zawodnikiem, czy dopiero wchodzi do seniorskiej piłki. Mamy tutaj wszystko, czego potrzebujemy. 

Mogę deklarować różne rzeczy, ale nie wiem, czy ma to teraz większy sens. Wszystko będzie wyjaśniało się w trakcie sezonu. Każdy wie, jakim klubem jest Legia – tutaj zawsze walczy się o najwyższe cele. Dokąd nas to zaprowadzi, przekonamy się na koniec sezonu. Wychodząc na każdy mecz, jeśli nie wygrywasz, nie możesz być zadowolony.

 

O mundialu

- Bardzo żałuję, że nie udało nam się jako reprezentacji pojechać na mistrzostwa. Podczas urlopu w ogóle nie śledziłem piłki, odpoczywałem i uważam, że każdy zawodnik powinien na jakiś czas od niej odpocząć. Teraz obejrzę trochę meczów. Mam przeczucie, że Anglia w tym roku powalczy o coś więcej.

Wybór kapitana

- Ostatnio były wybory kapitana i myślę, że teraz będzie podobnie. Dla siebie zostawię informację, na kogo oddam głos, ale wydaje mi się, że hierarchia pozostanie zbliżona. Był też Rafał Augustyniak, kiedy ja byłem kontuzjowany. To osoba, która jest do tej roli predysponowana.

Podaj ten news dalej:
Komentarze (4)
Zdobywaj rangiWłasny awatar i profilZarezerwuj swój nick
lub komentuj jako gość