Legionisci.com
LEGIONISCI.COM
Koszykówka

Rozpoczęto budowę hali na Skrze

niedziela, 28 czerwca 2026 11:09 galeria wideo
Rozpoczęto budowę hali na Skrze
fot. Bodziach
Bodziachźródło: Legiakosz.com
1

Przy ulicy Wawelskiej rozpoczęła się budowa nowej hali sportowej, która będzie nowym domem m.in. koszykarskiej Legii Warszawa. Przypomnijmy, że budowę obiektu, w którym swoje mecze będą mogli rozgrywać "Zieloni Kanonierzy", prezydent Warszawy - Rafał Trzaskowski zapowiedział po wywalczeniu przez nasz klub wicemistrzostwa Polski w 2022 roku. 

W kolejnych latach wykonano projekt obiektu, następnie w październiku zeszłego roku udało się uzyskać zielone światło dla budowy hali, następnie zabezpieczono środki na tę inwestycję w budżecie m.st. Warszawa, a także rozstrzygnięto projekt budowlany. Miasto podpisało umowę z firmą Mirbud w połowie kwietnia tego roku. Cała inwestycja ma kosztować 237 599 099 zł.

 

Firma Mirbud ma oddać 6-tysięczną halę do użytku w III kwartale 2028 roku. Co oznacza, że sezon 2028/29 koszykarze Legii będą mogli rozpocząć w swoim nowym domu. Od kilku tygodni na placu budowy trwają pierwsze prace - teren pod inwestycje jest ogrodzony, pracują koparki, znajduje się także dźwig, a wjazd na teren budowy został wyłożony płytami betonowymi. Regularnie będziemy starali się relacjonować postępy z placu budowy nowego domu koszykarskiej Legii.

budowa hali na Skrze
fot. Bodziach
budowa hali na Skrze
fot. Bodziach
budowa hali na Skrze
fot. Bodziach
budowa hali na Skrze
fot. Bodziach
budowa hali na Skrze
fot. Bodziach
budowa hali na Skrze
fot. Bodziach

Podaj ten news dalej:
Komentarze (1)
Zdobywaj rangiWłasny awatar i profilZarezerwuj swój nick
lub komentuj jako gość