Legionisci.com
LEGIONISCI.COM
Koszykówka

Andrzejewski nowym zawodnikiem Legii

sobota, 27 czerwca 2026 13:04
Andrzejewski nowym zawodnikiem Legii
fot. Legiakosz.com
Woytekźródło: Legiakosz.com
0

Nowym koszykarzem Legii Warszawa został Jakub Andrzejewski. 21-letni rzucający obrońca i niski skrzydłowy, który w ostatnim sezonie wywalczył awans do Orlen Basket Ligi z Astorią Bydgoszcz.

Jakub Andrzejewski koszykarską przygodę rozpoczynał w TKM-ie Włocławek. W 2019 roku przeniósł się do Basketu Poznań, gdzie występował z powodzeniem w rozgrywkach młodzieżowych, a także trzeciej, drugiej i pierwszej (dwa sezony) lidze. Ostatnie dwa lata spędził w czołowej drużynie zaplecza ekstraklasy - Astorii Bydgoszcz, z którą w czerwcu wywalczył awans.

W ostatnim sezonie Kuba rozegrał 43 mecze ligowe, w których zdobywał średnio 10,2 punktu na mecz, 2,5 zbiórki 1,5 przechwytu oraz 1,7 asysty w ciągu 22:10 min. na parkiecie. Dwukrotnie - w latach 2022 i 2023 roku w barwach Basketu Poznań został mistrzem Polski juniorów starszych (U-19). Podczas tego drugiego turnieju, wybrany został wówczas MVP finałów. W sezonie 2020/21 zdobył w klubem z Poznania brązowy medal mistrzostw Polski do lat 17.

 

Zawodnik może występować na pozycji rzucającego obrońcy oraz niskiego skrzydłowego. W sezonie 2026/27 będzie reprezentował barwy Legii Warszawa.

Jakub Andrzejewski

Data urodzenia: 18.09.2004 (21 lat)
Pozycja: rzucający / niski skrzydłowy
Wzrost: 190 cm
Kluby:
2025/26 Astoria Bydgoszcz (I liga) - 43 mecze, śr. 22:10 min., 10.2 pkt.
2024/25 Astoria Bydgoszcz (I liga) - 47 meczów, śr. 22:49 min., 10.0 pkt.
2023/24 Basket Poznań (I liga) - 29 meczów, śr. 22:14 min., 9.3 pkt.
2022/23 Basket Poznań (I liga) - 33 mecze, śr. 17:42 min., 6.3 pkt.
2021/22 Basket Poznań (II liga) - 25 meczów, śr. 18:03 min., 9.6 pkt.
2020/21 Basket Poznań (II liga/U-17)
2019/20 Basket Poznań (III liga/U-16)
2015/16 - 2018/19 TKM Włocławek

Podaj ten news dalej:
Komentarze (0)
Zdobywaj rangiWłasny awatar i profilZarezerwuj swój nick
lub komentuj jako gość